Uudised

  1. Kuus asja, mida võiksid teada enne rogainirajale minekut!

    Hannula-Katrin Pandis on elus ohtralt orineteerumisradu läbinud. Sealhulgas loomulikult tohutult rogaine - nii lühemaid kui pikemaid.
    Küsisime, mis on need asjad, mida ta oleks soovinud teada enne esmakordset rajale suundumist. Vastused sobivad tegelikult meenutamiseks ka vilunumale rogainijale! 

     

    • Loe läbi rogaini juhend ja lisainfo, eriti olulised on kaardi mõõtkava, rogaini ajaline pikkus, maastiku kirjeldus, rajameistri kommentaar. Esmaosalejad – tehke kindlaks, et te teate, kuidas rogainil punktiarvestus käib!

    • Joogi (ja söögi) rajale kaasavõtmisel arvesta rogaini ajalise pikkusega, ilma ja temperatuuriga, joogipunktide olemasolu ja nende asukohtadega – võta kaasa nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik! Keskeltläbi võiks planeerida pisikese joogipausi iga 30min tagant.

    • Jalga pane mugavad jooksutossud, mis märjak

    Loe edasi »
  2. Kuidas riietuda jooksmiseks - väikese harrastaja silme läbi

    Jooksmine iseenesest juba on tegevus, mis ei pruugi just kõigile meeltmööda olla. On tõelisi jooksufänne, kes naudivad ala ning pühendavad suurema osa oma treeningutest just jooksule. On neid, kes suisa vihkavad jooksmist ning leiavad mistahes muu ala, mida teha. Samas on jooksmine siiski üks tänuväärt spordiala, mis parandab vastupidavust ja aitab kaasa nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. Valides erinevate tempode vahel, on võimalik jooksmisest välja pigistada väga palju erineva eesmärgiga treeninguid.

    Kahe äärmuse vahele jääbki üks suur hulk inimesi, kes käivad aeg-ajalt jooksmas, sest see on lihtne ja kättesaadav viis oma keha liigutamiseks.
    Nii ka mina - põline tervisesportlane - käin vahepeal jooksutiirudel. Täpselt siis, kui tekib tuju-tunne või tundub olevat paras päev selleks. Nüüdseks olen juba üle saanud ka sellest mõttest, et "ilm on liiga kehv, et minna jooksma". Kui on eesmärk seatud, siis valin lihtsalt õiged riided, libistan end tossudesse ning suundun õue.

    Loe edasi »
  3. Taliharja Vanakuri - milliseid jalatseid valida?

    Loe edasi »
  4. Spordipood Duncan otsib Tartu kaupluse juhatajat!

    Loe edasi »
  5. Jukola - mis see on, mis sinna tõmbab?

     

    Mis imeloom see Jukola on?

    Jukola on Soome suurim(!) spordivõistlus, mis on iseenesest juba fenomenaalne nähtus, et o-võistlus on riigi suurim spordivõistlus.. Lisaks on Jukola maailma suurim teatevõistlus orienteerumises. Just nõnda suurejooneline üritus toimub igal suvel üle lahe! Seega pole ime, et eestlasi tõmbab juba aastakümneid sinnapoole, et saada osa sellest suurest melust. Võistlus toimub juba 73.korda.

    Sel aastal oodatakse starti kuni 20 000(!) osalejat!

    Loe edasi »
  6. Kuidas riietuda rogainiks?

    Kui oled võtnud sel aastal nõuks osaleda mõnel rogainil, siis oled maandunud õigesse kohta! Olgu selleks Sinu esimene rogain või kahekümne esimene - loodetavasti leiad siit hüva nõu! 

     

    Mis on rogain? 

    Rogain on võistkondlik valikorienteerumine, kus etteantud ajaraamis tuleb koguda võimalikult suur punktisumma. Kusjuures kontrollpunktidel on erinevad väärtused, sõltuvalt asukohast ja keerukusest, varieerudes 2-5p vahel.

    Foto:

    Loe edasi »
  7. Kuidas valmistuda Võhandu maratoniks?

    Kes Võhandu maratoni tulemused lahti võtab, see leiab esirinnas mitmel aastail nime - Linda Tetsmann.


    Foto: E.Kamenik

    Võhandu eel võtsime pool tunnikest aega ja saime Lindaga üle videosilla kokku, et veidi vestelda tema teekonnast aerutamises ning lisaks jagab Linda mõtteid neile, kes sel aastal Võhandu teekonna ette võtavad, kuid varasem kogemus on puudulik või vähene.

     

    Linda esimene kogemus V

    Loe edasi »
  8. Mida selga panna suusarajale?

    Nii nagu ikka aktiivseteks tegevusteks riietumisel, on ka suusatamises olulisel kohal kihid. 

    Mis kihtidega võiks suusarajale minna?

    • Spordipesu. Alustada tuleks sellest, et aluspesu võiks olla sünteetilisest materjalist, et vältida märga ja külma tunnet. Tihti me ei pööra sellele tähelepanu, kuid tasub seda siiski silmas pidada. Spordipesu all mõeldakse küll eelkõige esimest õhukest kihti, mida selga tõmmata. Pesu võib esialgu tunduda harjumatu, kuna oma olemuselt liibub see hästi keha ligi. Seda selleks, et olla võimalikult naha vastas ning tekkivat niiskust kehast eemale juhtida. Siin on hea kohe mainida ka, et esimene kiht võiks olla suuremalt jaolt sünteetilisest materjalist. Naturaalsed materjalid (puuvill ja vill) imavad niiskuse endasse ja muudavad seeläbi riide rask
    Loe edasi »
  9. Kuidas valida ujumisprille?

    Kuidas valida endale sobivaimad ujumisprillid? 

    Kõigepealt mõtle läbi, milleks hakkad ujumisprille kasutama. Kas need peaksid olema sobilikud treeninguks, võistlemiseks või lihtsalt puhkusele kaasa võtmiseks? Kas kasutad ujumisprille avavees?

     

    Missugused prillid sobiksid minu näokujuga?

    Speedo on aastaid uurinud erinevaid näokujusid ning seeläbi välja töötanud unikaalse IQfit tehnoloogia. Eraldi on disainitud ka ujumisprille naistele, pidades silmad väiksemaid kontuure, mis iseloomustavad naise nägu. Sama loogikat on kasutatud ka laste prillide puhul, kus prillid on disainitud väikelaste ja noorukite näo proportsioone arvestades.

    Loe edasi »
  10. Odlo - palju rohkemat kui suusatamine!

    Odlo on turul olnud juba üle 70 aasta ja nende pikaajaline kogemus väljendub ülimalt tehnilistes ja innovaatilistes rõivastes.
    Paljudele on tõenäoliselt Odlo silma jäänud just suusaspordis, kuid tegelikult leiab nende sulest tooteid aastaringseks õues sportimiseks.. 

     

    Odlo otsib pidevalt uusi tehnoloogiaid, et tõesti pakkuda funktsionaalseid ning viimse detailideni läbimõeldud tooteid nii harrastajatele kui ka tipp-sportlastele.

     

    Loe edasi »
Page