Uudised

 1. Spordipood Duncan otsib Tartu kaupluse juhatajat!

  Loe edasi »
 2. Jukola - mis see on, mis sinna tõmbab?

   

  Mis imeloom see Jukola on?

  Jukola on Soome suurim(!) spordivõistlus, mis on iseenesest juba fenomenaalne nähtus, et o-võistlus on riigi suurim spordivõistlus.. Lisaks on Jukola maailma suurim teatevõistlus orienteerumises. Just nõnda suurejooneline üritus toimub igal suvel üle lahe! Seega pole ime, et eestlasi tõmbab juba aastakümneid sinnapoole, et saada osa sellest suurest melust. Võistlus toimub juba 73.korda.

  Sel aastal oodatakse starti kuni 20 000(!) osalejat!

  Loe edasi »
 3. Kuidas riietuda rogainiks?

  Kui oled võtnud sel aastal nõuks osaleda mõnel rogainil, siis oled maandunud õigesse kohta! Olgu selleks Sinu esimene rogain või kahekümne esimene - loodetavasti leiad siit hüva nõu! 

   

  Mis on rogain? 

  Rogain on võistkondlik valikorienteerumine, kus etteantud ajaraamis tuleb koguda võimalikult suur punktisumma. Kusjuures kontrollpunktidel on erinevad väärtused, sõltuvalt asukohast ja keerukusest, varieerudes 2-5p vahel.

  Foto:

  Loe edasi »
 4. Kuidas valmistuda Võhandu maratoniks?

  Kes Võhandu maratoni tulemused lahti võtab, see leiab esirinnas mitmel aastail nime - Linda Tetsmann.


  Foto: E.Kamenik

  Võhandu eel võtsime pool tunnikest aega ja saime Lindaga üle videosilla kokku, et veidi vestelda tema teekonnast aerutamises ning lisaks jagab Linda mõtteid neile, kes sel aastal Võhandu teekonna ette võtavad, kuid varasem kogemus on puudulik või vähene.

   

  Linda esimene kogemus V

  Loe edasi »
 5. Mida selga panna suusarajale?

  Nii nagu ikka aktiivseteks tegevusteks riietumisel, on ka suusatamises olulisel kohal kihid. 

  Mis kihtidega võiks suusarajale minna?

  • Spordipesu. Alustada tuleks sellest, et aluspesu võiks olla sünteetilisest materjalist, et vältida märga ja külma tunnet. Tihti me ei pööra sellele tähelepanu, kuid tasub seda siiski silmas pidada. Spordipesu all mõeldakse küll eelkõige esimest õhukest kihti, mida selga tõmmata. Pesu võib esialgu tunduda harjumatu, kuna oma olemuselt liibub see hästi keha ligi. Seda selleks, et olla võimalikult naha vastas ning tekkivat niiskust kehast eemale juhtida. Siin on hea kohe mainida ka, et esimene kiht võiks olla suuremalt jaolt sünteetilisest materjalist. Naturaalsed materjalid (puuvill ja vill) imavad niiskuse endasse ja muudavad seeläbi riide rask
  Loe edasi »
 6. Kuidas valida ujumisprille?

  Kuidas valida endale sobivaimad ujumisprillid? 

  Kõigepealt mõtle läbi, milleks hakkad ujumisprille kasutama. Kas need peaksid olema sobilikud treeninguks, võistlemiseks või lihtsalt puhkusele kaasa võtmiseks? Kas kasutad ujumisprille avavees?

   

  Missugused prillid sobiksid minu näokujuga?

  Speedo on aastaid uurinud erinevaid näokujusid ning seeläbi välja töötanud unikaalse IQfit tehnoloogia. Eraldi on disainitud ka ujumisprille naistele, pidades silmad väiksemaid kontuure, mis iseloomustavad naise nägu. Sama loogikat on kasutatud ka laste prillide puhul, kus prillid on disainitud väikelaste ja noorukite näo proportsioone arvestades.

  Loe edasi »
 7. Odlo - palju rohkemat kui suusatamine!

  Odlo on turul olnud juba üle 70 aasta ja nende pikaajaline kogemus väljendub ülimalt tehnilistes ja innovaatilistes rõivastes.
  Paljudele on tõenäoliselt Odlo silma jäänud just suusaspordis, kuid tegelikult leiab nende sulest tooteid aastaringseks õues sportimiseks.. 

   

  Odlo otsib pidevalt uusi tehnoloogiaid, et tõesti pakkuda funktsionaalseid ning viimse detailideni läbimõeldud tooteid nii harrastajatele kui ka tipp-sportlastele.

   

  Loe edasi »
 8. Kuidas valmistuda Tartu Maratoniks?

  Tartu Maraton on eestlaste jaoks kui sportlaste laulupidu. Varem või hiljem jõuab väga suur hulk meist just Tartu Maratoni radadele võistluskogemust püüdma.

  Foto:Ardo Säks/Klubi Tartu Maraton


  Kuidas selleks valmistuda ja mida silmas pidada? Ajakirjas Sport on Jaak Teppan juba mõned aastad tagasi asjakohased soovitused andnud: 

   

  Päev enne suuamaratoni ära treeni! <

  Loe edasi »
 9. Keskkonnasäästlikkus spordirõivaste tööstuses

  Üha enam on päevakorral meie ökoloogiline jälg - nii üksikisiku tasandil kui ka ettevõtetes. Kõik liiguvad selles suunas, et pakkuda keskkonnasõbralikke alternatiive ja meie valikud aina laienevad. Heidamegi pisut valgust, mida erinevad ettevõtted teevad, et pakkuda keskkonnasõbralikke tooteid? 

   

  CRAFT

  Jätkusuutlikus on Crafti tegemistes viimastel aastatel tõusnud eriti olulisele kohale. Alustades juba sellest, et disainitakse piisavalt vastupidavaid rõivaid, et neid ei tuleks tihti välja vahetada. Üha enam kasutatakse taaskäideldud materjale tootmises. Näiteks üks läbi aegade populaarsemaid tooteid Fuseknit Comfort on toodetud täielikult ümbertöödeldud polüestrist. Kõik puuvillal põhinevad tooted valmistatakse öko

  Loe edasi »
 10. Kuidas riietuda suusatamiseks?

  Leia sobiv aluspesu siit!

  Soe pesu puudu? Siin on!

  Fliiskihi saad siit!

  Mõnusad sokid on peidus siin!

  Loe edasi »
Page