Sakus toimus järjekordne Winter Xdream, mis oma lumerohkusega pakkus palju põnevaid rajalahendusi ning tingis ülitiheda konkurentsi. Duncani originaalkoosseis oli seekord vastutav rajameistri töö eest. Vaatamata sellele tuleb rõõmuga tõdeda, et lumises orienteerumises võidutses Duncani alternatiivkooseis – Spordipood Duncan.ee (Kristo Heinmann, Tõnis Laugesaar, Olle Kärner). Napilt edestati suuskade ja rattaga rada läbinud võistkonda Paaristõuge ning  kogenud rogainijaid võistkonnast Õnnevalem. Traditsioonilised Xdreami võistkonnad nagu Salomon ja Nike pidid tihedas konkurentsis leppima alumiste kohtadega. Allpool võitja võistkonna kommentaarid.

Selle KP ma kaevan siit välja! Foto: Meelis Toom

Olle:

Duncani värbamisüksus otsustas möödunud nädalavahetusel Sakus peetud Winter Xdreamil panustada orienteerujatele, koostades tiimi kahest ambitsioonikast sportlasest ja ühest vanurist. Meie tiimi jaoks oli ainus mõeldav liikumisviis jalgsi, olenemata tingimustest. Tähtede seis oli soodne ja kolmikul õnnestus mõnevõrra üllatuslikult 82 punktiga võistlus purki pista. Milline edukas algus olümpia-aastale! 

Kenas lumesajus alanud võistlus ei tõotanud midagi head, kui esimesele punktile lähenedes jäeti kompassid taskusse ja järgneti neile, kes samuti ei teadnud, kuhu nad lähevad. Kolm minutit küsimärke oli tõsiasi, et leida sipelgapesa (KP 30). Edasine läks nii nagu pidi - peamiselt teiste jälgi kasutades ning võimalikult vähe ise vagu ajades. Õige varsti oli selge, et stardis tehtud plaane tuleb kõvasti kärpima asuda. Küsimus oli selles, kas maastiku lõunaotsa üldse minna või mitte? Läksime. Õnneks tulid kaasa ka Väsimatud, kes nende juhi Marek Nõmme tempos osutusid siiski väsivateks, vähemalt osaliselt. Neinde suurtest jalalabadest tundsime rõõmu raja raskeimal lõigul.

Tund ja 45 minutit oli meil aega, et jõuda finišisse kaardi lõunaotsast, KP-st 47. Ees ootasid lumerohked lagedad, aga mida lähemale lõpule, seda suuremad olid ka teiste võistkondade tekitatud rajad. Arvestatud oli haamriga, aga seda ei saanud keegi. Aega jäi üle. 

"Vanur" Olle võitlus lumega. Foto: Meelis Toom

 

Kristo:

Eks kolm pead on ikka kolm pead või noh kokku saime siis vast kaks pead. Kuid mina olen rahul, kõik otsustamised, planeerimised saime tehtud lihtsa vaeva ja mõistlikult. Esimese punkti ebaõnn kaldus tegelikult lõpuks meie õnneks, kuna me ei pidanud ise lund lükkama ja saime energiat kokku hoida, mille arvelt saime raja teisel poolel väga hea rütmiga lõpuni välja joosta. Vähemalt minu silmis tegime head koostööd ja füüsilise koha pealt ei olnud otsest nõrka lüli, keda oleks pidanud tagant lükkama või järgi ootama. Ja no kui ikka välja on öeldud, et võitja aeg on 3:45, siis selle ajaga tulebki tulla. Lihtne.

 

Fatbike veereb ka ühel rattal. Foto: Meelis Toom

Tõnis:

Sai tehtud üks korralik pingutus läbi talvevõlumaa. Sellistes ilmastikuoludes oli võistlus oma nime väärt. Planeerisime loogilise raja, kust sai vajadusel hakata punkte välja jätma, mis ka üsna varsti vajalikuks osutus. Läbisime endale jõukohase raja ja mõtlesime kaine peaga ning ei läinud liialt ahneks, mis tagantjärele ka edu tõi. Taktikalise võidu nimekirja lisandub ka see, et me ei läinud võtma lisaülesande punkte, mis oleks olnud ajaliselt riskantne, kuna samaväärtuslikke punkte oli kaardil teisigi. Tiimikaaslastega koostöö sujus ja ärakukkumisi suutsime vältida.

Võitja võistkond rajal. Foto: Meelis Toom

Kaart

Tulemused

Video