Senises rogaini karjääris on mul ettenäidata kaks 24h rogaini (EM Lätis, MM Tšehhis). Esimene oli tõeline õudusunenägu, teine juba märksa meeldivam. Nüüd olen jälle koos Erik Aibastiga minemas Lapimaale järjekordsele rogaini MM-ile (http://wrc2015.rogaining.fi/). Sellekse, et teemasse süveneda ja üksteisega rohkem harjuda tegime Erikuga kaasa Lõuna-Soomes toimunud Somero 8h öörogainil (http://syr.sporttisaitti.com/). Treeninguna välja reklaamitud üritus täitis igati eesmärgi – nõudlik maastik ning hästi planeeritud rada. Üritusest on hea ülevaate koostanud (koos meie võistkonna suurimate vigadega) Eduard Pukkonen oma blogis - http://spordilinn.blogspot.com/
Meil läks kogu üritus tõusvas joones. Planeering läks kenasti, kuigi tõenäoliselt hindasime oma võimeid natuke üle. Stardi hetkel aga selgus, et olin unustanud oma kella auto katusele (ei ole esimene kord, kui see juhtub). Leppisime Erikuga kiiresti kokku, et kohtume esimeses KP-s. Kuigi sain kella kiiresti kätte siis kaotasime selle „seiklusega“ esimesed minutid. See põhjustas teatud kiirustamise, mis tähendas, et esimese kahe tunniga tegime ligi 30´ orienteerumisvigu. Lisaks selgus, et olime rajale tulnud ühe kompassiga, mis samuti meie orienteerumisrütmi segas. Alates 3 tunnist saavutasime parema orienteerumisrütmi ning treening sujus edaspidi paremini. Tänu ühele kompassile toimis meil kenasti kaardilugemise jagamine. Vastu hommikut lõikasime kaardi ida servas veel näppu kaardilt välja minevate teede püüdmisel ning sattusime hiljem tõsisesse Soome „džunglisse“. Nagu Eduardi analüüs näitab olime ainukesed, kes tohutul vaarikaväljal „võitlemas“ käisid. See tähendas, et pidime lõpus palju korrektiive tegema. Saime kärbetega päris kenasti hakkama ning viimased 1,5h oli juba meil juba väga hea rütm, mis päädis hoogsalt joostud viimase veerandtunniga. Tänu lõpuspurdile jõudsime 6“ varuga kontrollaega.
Kuigi meie koostöö ja öine orienteerumine Soome maastikul olid roostes siis üritus andis meile kindlasti palju kasulikku kahe nädala pärast toimuvaks ürituseks. Saime testida ennast ja oma varustust. Füüsiliselt möödus kõik ilma suuremate kahjudeta. Esimest korda peale pikka rogaini olid mul jalad väga heas seisus, probleeme valmistas vaid alaselg. Varustuse osas olen leidnud Soomeks head tooted. Siin kohal jagan enda eelistusi koos väikeste kommentaaridega.
Jalanõud – Icebug Ardor – põrutust leevendava vahetallaga orienteerumisjalanõud. Lühikeseks orienteerumisvõistluseks liialt „kobakad“, kuid multispordiks ja rogainiks ideaalne jalats. Tugev konstruktsioon ja hästi pidav tald. Nende jalanõudega lähen kindlalt 24h üritusele vastu.
Kompressioon põlvikud/reied – CEP kompressioonpõlvikud – pikkadel võistlustel (Xdreami öine, Vooremäe 1000) olen kasutanud CEP kompressioonpõlvikuid ja –reisi. Just viimased on aidanud mul reielihase probleemidega paremini toime tulla. Pikkadel distantsidel ja allamägedel jäävad mul alati reied kangeks, viimasel ajal olen tänu CEP-i toodetele suutnud neid probleeme kontrolli all hoida.
Crafti riided – alates aluspesust, kuni jaki ja kinnasteni olen alati katnud Crafti toodetega. Ei ole pidanud seni veel kahetsema. Soomes kasutasin aluspükstena Craft Cool Boxer with Mesh boksereid. Kiirelt kuivav ja õhuke kangas ning ideaalne lõige. Soojades oludes olen alussärgina aastaid kasutanud Craft Cool Mesh Superlight Singlet särki. Imeõhuke võrksärk, mis kuivab hetkega ning aitab vältida niiske pealis särgi kleepumist vastu nahka. Toode, mis mul on igal Xdreamil olnud kasutuses. Püksteks Crafti Trail seeria poolpikad liibuvad Craft PR Hybrid Knickers. Toote teeb erilseks külgedel asuvad taskud. Mõlemal küljel asuvad võrktaskud võimaldavad paigutada 3-5 tunni söögi, mida on ideaalselt lihtne kätte saada. Lukuga taskud toimivad kompassi hoidmiseks ja söögipakendite ladustamisena. Võrktaskusse mahuvad vajadusel ka kindad või käised. Särgiks on Xdreami käigus läbi proovitud Craft Trail multispordisärk, mis oma spetsiaalse hübriidlõikega sobib ideaalselt multispordiks ja rogainiks. Pikk selja osa, pool pikk lukk ja lai taskute valik annab palju mänguruumi. Soomes täitsid veel tähtsat rolli Silva S Jet kompass ja Craft Arm Warmer varrukad. Kuigi Lapimaal on oodata oliliselt jahedamat ilma siis tõenäoliselt lähev vahetusse vaid õhukene alussärk ja lisanduvad kilekas ja kindad. Ja lambina oli kasutuses Lumilight, koos uue akuga, mis kestis 7h. Mulle täiesti piisav lahendus.